02.05.2013 Хмельницкий САС Эксперт Стефан Попов (Болгария)


Коваль - одна з шанованих і найдавніших професій. Коваля під час середньовіччя ототожнювали з чарівником, магом, а його діяльність пов'язували з чарами, і участю божественних сил. Спілкування з вогнем, плавлення, кування металу, - дійсно чарування. Для багатьох ці процеси були незрозумілими і загадковими. Коваль вмів все: він був і художником, і виконавцем своїх задумів.

Багатовікові придбання художнього ковальства сьогодні з успіхом використовують в своїй творчості художники-професіонали, яких приваблює своєрідна пластика заліза, його декоративні особливості і технологічні властивості, які дають багаті можливості відтворення художніх композицій. Інтер'єри сучасних адміністративних і громадських споруд прикрашають ковані вироби:

Декоративні ковані решітки, ворота, огорожі, можна побачити в районах сучасних житлових ансамблів, і на реконструйованих старих спорудах міст. Ковані вироби стали вже постійними експонатами на сучасних виставкових стендах. Важливим осередком художньої ковки на Україну є ковальські майстерні Києва, Рівного, Луцька, та інших міст. У них працюють ковалі, архітектори, художники. Вони відтворюють образи споруд минулих століть, їх стильові особливості.

Художня ковка на сучасному етапі переживає своє відродження в нових формах і образах, спираючись на кращі традиції минулих поколінь.Вернуться назад